fbpx

Kultúrno - kreatívne centrum ARTA

Projekt KKC ARTA vznikol myšlienkou vytvoriť priestor pre súčasné umenie a nové formáty podujatí pre mladé publikum, priniesť alternatívu vo forme kultúrnych a vzdelávacích aktivít pre verejnosť a v neposlednom rade pomôcť budovať v Piešťanoch zázemie pre kreatívny priemysel a projekty, ktoré tu môžu ďalej rásť.
Slabé príležitosti v kreatívnom segmente a odchádzanie mladých ľudí za iným druhom práce a kultúry, než aké mesto ponúka boli spúšťačom pre prvotný návrh kreatívneho centra, ktorý sme dali v roku 2018 dokopy.
Zámerom projektu je vybudovanie miesta, ktoré bude združovať niekoľko funkcií zameraných na rozvoj kultúry, podporu komunít, kreatívneho priemyslu, umenia, udržateľnosti a lokálnej ekonomiky. Miesta, ktoré prirodzene prepája inovatívne myšlienky, lokálnych tvorcov a občiansku spoločnosť, no zároveň vytvára priestor pre dialóg rôznych generácií. Chceme nadviazať na kultúrnu históriu tohto mesta a pomáhať ju ďalej rozvíjať.

Iniciatíva ARTA, OZ

Zakladateľmi občianskeho združenia Iniciatíva ARTA sú Dominika Rusnáková, Pavol Pilař a Peter Dvorský.
Spolu s ďalšími aktivistami, dobrovoľníkmi a priateľmi ARTY sa snažíme o konverziu bývalej továrne, ktorá roky chátra.
Všetko ostatné je výsledkom procesu jej oživovania a ľudí , ktorí nám z nej pomáhajú vytvoriť kultúrno-kreatívne centrum.

2019-2020

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart